Ikona Zegara 1min.

Gruba absolwentów studiów Manager CSR

19.06.2023

Dlaczego warto wybrać studia podyplomowe „Manager CSR. Zrównoważony rozwój i ESG”?

Dlaczego warto wybrać studia podyplomowe „Manager CSR. Zrównoważony rozwój i ESG”? Rzetelna wiedza i praktyczne umiejętności stanowią fundament w każdej dziedzinie zawodowej. Jesteśmy dumni, że możemy dzielić się wiedzą na najwyższym poziomie, wspierając rozwój CSR i ESG w Polsce. Z radością informujemy, że IX edycja naszych studiów podyplomowych „Manager CSR. Zrównoważony rozwój i ESG” zakończyła się w maju br.

Rzetelna wiedza i praktyczne umiejętności stanowią fundament w każdej dziedzinie zawodowej. Jesteśmy dumni, że możemy dzielić się wiedzą na najwyższym poziomie, wspierając rozwój CSR i ESG w Polsce. Z radością informujemy, że IX edycja naszych studiów podyplomowych „Manager CSR. Zrównoważony rozwój i ESG” zakończyła się w maju br., a rekrutacja na jubileuszową X edycję, która rozpocznie się w październiku 2023 r. już trwa!

Dlaczego warto wybrać studia podyplomowe „Manager CSR. Zrównoważony rozwój i ESG”?

Studia podyplomowe na naszym kierunku to doskonała okazja do zdobycia specjalistycznych kompetencji
w zarządzaniu CSR i ESG w każdej organizacji. Cyklicznie aktualizujemy program, aby sprostać najnowszym wymaganiom i przygotować naszych studentów do radzenia sobie w tym dynamicznie rozwijającym się obszarze.
W ramach studiów:

 • zapoznasz się z kluczowymi zagadnieniami z obszarów takich jak: zarządzanie strategiczne, raportowanie zrównoważonego rozwoju, komunikacja w zakresie odpowiedzialnego biznesu oraz zarządzanie interesariuszami,
 • przygotujesz się do spełniania rosnących oczekiwań inwestorów w dziedzinie czynników ESG,
 • poznasz najnowsze trendy, techniki i narzędzia, zdobywając wiedzę od doświadczonych praktyków, którzy od lat rozwijają obszar ESG w wiodących organizacjach na polskim rynku.

Co o naszych studiach podyplomowych ESG mówią uczestnicy?

Na zakończenie IX edycji przeprowadziliśmy anonimową ankietę wśród naszych studentów, aby poznać ich opinie na temat studiów. Bardzo nas cieszy, że nasze starania przyniosły pozytywne efekty. Poniżej przeczytasz, co sami uczestnicy mówią o naszym kierunku i czego się nauczyli.

Opinie uczestników

 • Te studia były dla mnie furtką do innego świata zawodowego. Nie przesadzam, pisząc świata, bo dzięki tym studiom wreszcie znalazłam swoją pasję w obszarze zawodowym. Zmieniłam po 30 latach nową pracę, z pustego odrabiania pańszczyzny, walenia głową w mur widzę, że mam na coś wpływ. Moje poczucie sensu i sprawczości wzrosło o 180%. Obecnie doradzam małym firmom jak odnaleźć się w gąszczu nowych wymagań i dostaję konkretny feedback. Robię tyle rzeczy, na dodatek ciekawych i różnorodnych, od kilku miesięcy, których nie robiłam przez ostatnie kilkanaście!
 • Najbardziej podobało mi się to, że byliście pierwszymi studiami (skończyłam wcześniej 5 różnych kierunków), które zmieniły moje życie. Byliście pierwszym kierunkiem, gdzie wykładali praktycy, entuzjaści, ludzie, którzy dzielili się doświadczeniem z życia. To było absolutnie unikalne.
 • Wszystkie ogólne informacje zostały przede mną rozłożone na drobne elementy. Nauczyłam się wielu praktycznych rzeczy, poznałam różne spojrzenia na tę samą kwestię. Poznałam wartościowych ludzi zarówno po stronie wykładowców, co ważne praktyków i po stronie słuchaczy, bardzo zaangażowanych
  i pomocnych.
 • Najbardziej wartościowe były dla mnie zajęcia z praktykami, którzy wykładali nie tylko wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim pokazywali jak w ich firmach pracują w obszarze ESG. Pokazywali praktyczne rozwiązania, którymi możemy się zainspirować w naszej pracy. Wszystkie zajęcia były ciekawe,
  a wykorzystam w swojej pracy większość wiedzy.
 • Studia pozwoliły mi uporządkować wcześniej posiadaną wiedzę, ale również pokazały z jak bardzo obszernym i ważnym tematem mamy do czynienia. Traktuje studia jako pierwszy poważny krok w stronę pogłębiania wiedzy w zakresie ESG. Niektóre moduły zajęć i tematy były dla mnie kompletną nowością
  a praktyczne zadania, w których braliśmy udział były bardzo interesujące.
 • Jak zarządzać obszarem zrównoważonego rozwoju w organizacji, jak przygotować się do tworzenia strategii czy raportowania. Jak odróżnić poważne/uczciwe podejście do ZR od zwykłego greenwashingu.
 • Raportowania ESG. Na co zwracać uwagę w raportach, jakie są wymagania prawne. Szerszego spojrzenia na zagadnienia ESG / CSR – wykraczające poza moją działkę. Zrozumienia procesów jakie zachodzą w mojej firmie w zakresie ESG (już wiem po co robione są pewne akcje, wdrożone konkretne standardy).
 • Studia dały mi całą bazę wiedzy i to z każdego aspektu, który powinien być uwzględniony przy tworzeniu strategii, ale i raportowania.

Chcesz wiedzieć więcej?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszym kierunku studiów, szczegółowe informacje znajdziesz TUTAJ.

Jeśli masz pytania lub potrzebujesz dodatkowych informacji, skontaktuj się bezpośrednio z kierownikiem studiów pod numerem telefonu: +48 608 664 812.

 

Studia podyplomowe to dla Ciebie zbyt duże zobowiązanie? Sprawdź naszą ofertę szkoleniową i podnieś swoje kwalifikacje w ramach ESG i zrównoważonego rozwoju!

Program rozwoju kompetencji ESG

Chcesz zdobywać wiedzę z obszaru ESG, ale nie masz możliwości wzięcia udziału w studiach podyplomowych?

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku na specjalistyczną wiedzę z tematyki związanej
z ESG i zrównoważonym rozwojem oraz zapytania naszych klientów o gotowe programy szkoleń w tym zakresie, stworzyliśmy Program rozwoju kompetencji ESG. Jego celem jest kompleksowe przygotowanie Cię do roli specjalisty/ki ESG w Twojej firmie.

wróć do wszystkich wpisów