Partnerstwo CSRinfo x Polskie Stowarzyszenie ESG

05.06.2024

CSRinfo x Polskie Stowarzyszenie ESG

W maju 2024 roku dołączyliśmy do grona partnerów Polskiego Stowarzyszenia ESG, organizacji skupiającej liderów zrównoważonej transformacji. Będziemy dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem na rzecz zrównoważonego rozwoju. Pierwszy krok już zrobiliśmy na CampESG.
Czytaj artykuł

CSRinfo x Polskie Stowarzyszenie ESG

W maju 2024 roku dołączyliśmy do grona partnerów Polskiego Stowarzyszenia ESG, organizacji skupiającej liderów zrównoważonej transformacji. Będziemy dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem na rzecz zrównoważonego rozwoju. Pierwszy krok już zrobiliśmy na CampESG.

05.06.2024

Regulacje ESG: wprowadzenie, wdrożenie i wyzwania

W dzisiejszym świecie, kiedy troska o środowisko, społeczność i odpowiedzialność biznesu nabiera coraz większego znaczenia, regulacje w obszarze ESG stają się coraz bardziej istotne. Inwestorzy, konsumenci, a także klienci stają się coraz bardziej świadomi kwestii środowiskowych i społecznych, dlatego stawiają przed firmami coraz większe wymagania. W odpowiedzi powstają nowe regulacje dotyczące ESG. Wdrażanie regulacji staje się priorytetem dla wielu firm na całym świecie, ale proces ten wiąże się również z szeregiem wyzwań.

14.05.2024

Analiza interesariuszy – obowiązek i korzyść dla przedsiębiorstwa

Zgodnie z wymaganiami dyrektywy CSRD, proces raportowania niefinansowego powinien być poprzedzony szczegółową analizą kluczowych obszarów działalności danego przedsiębiorstwa w kontekście oceny jego potencjalnych i rzeczywistych wpływów, ryzyk i szans. Proces ten wymaga zaangażowania i analizy interesariuszy, czyli grup i osób wpływających na działalność spółki lub będących pod jej wpływem.

29.04.2024

Przykłady greenwashingu: zrozumieć zjawisko

Greenwashing, czyli ekościema, to zjawisko polegające na zazielenianiu wizerunku firmy poprzez przedstawianie jej produktów lub usług jako bardziej ekologicznych niż są w rzeczywistości. To nie tylko nieuczciwa praktyka marketingowa, ale również jedno z największych wyzwań etycznych współczesnego biznesu. Ten wpis przybliży zagrożenia związane z tym zjawiskiem, podkreślając znaczenie autentyczności i odpowiedzialności w działaniach na rzecz zrównoważonego rozwoju. Podamy także przykłady greenwashingu, aby pokazać jakich działań uniknąć w zielonej komunikacji spółki.

15.02.2024

Trendy ESG 2024. Dyrektywa CSRD

Transformacja modeli biznesowych i podejścia do raportowania wynikająca z dyrektywy CSRD i wprowadzenia standardów ESRS to główne trendy ESG w 2024.

31.01.2024

Jak powinien wyglądać raport ESG zgodnie z dyrektywą CSRD?

Raportowanie ESG (Environmental, Social, and Governance) jest coraz ważniejszym aspektem dla firm i inwestorów, zwłaszcza tych, które podlegają obowiązkowi raportowania zrównoważonego rozwoju. W związku z tym, dyrektywa CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive), przyjęta przez Unię Europejską, wprowadza bardziej restrykcyjne wymogi dotyczące raportowania ESG. W tym artykule omówimy, jak powinien wyglądać raport ESG zgodny z dyrektywą CSRD oraz przedstawimy przykłady dobrych praktyk w raportowaniu niefinansowym.

16.11.2023

Różnice między ESG a CSR. Co warto wiedzieć?

W obecnej dynamicznej rzeczywistości, gdzie aspekty społeczne, środowiskowe i korporacyjne stają się coraz ważniejsze w biznesie, terminy ESG (Environmental, Social, Governance) i CSR (Corporate Social Responsibility) często są mylone lub traktowane jako synonimy. Niemniej jednak, istnieją istotne różnice między tymi dwiema koncepcjami, które wynikają ze zmiany podejścia konsumentów i inwestorów do kwestii społecznych i środowiskowych w biznesie.

31.10.2023

Raportowanie ESG: Badanie podwójnej istotności

Analiza podwójnej istotności odzwierciedla znaczące zmiany w raportowaniu ESG. Dotychczas, badanie istotności skupiało się na kwestiach bezpośrednio wpływających na działalność firmy. Obecnie kluczowe stają się dwie perspektywy: wpływu, czyli ryzyka i szanse wynikające z działalności firmy na środowisko i społeczeństwo oraz finansowa, obejmująca oddziaływanie trendów społecznych i kwestii środowiskowych na działalność firmy i jej kondycję finansową.

03.10.2023

Strategia ESG w biznesie: kierunek zrównoważonej przyszłości

W dzisiejszym dynamicznym i coraz bardziej globalnym środowisku biznesowym, sukces firmy nie jest już tylko mierzony jej rentownością finansową. Koncepcja ESG, czyli środowiskowych, społecznych i zarządczych kryteriów, stała się integralną częścią strategii biznesowych na całym świecie. Firmy, które aktywnie wdrażają strategię ESG, dążą do osiągnięcia równowagi między zyskami a korzyściami dla środowiska, społeczeństwa i zarządzania.

25.09.2023

Dlaczego warto wybrać studia podyplomowe „Manager CSR. Zrównoważony rozwój i ESG”?

Dlaczego warto wybrać studia podyplomowe „Manager CSR. Zrównoważony rozwój i ESG”? Rzetelna wiedza i praktyczne umiejętności stanowią fundament w każdej dziedzinie zawodowej. Jesteśmy dumni, że możemy dzielić się wiedzą na najwyższym poziomie, wspierając rozwój CSR i ESG w Polsce. Z radością informujemy, że IX edycja naszych studiów podyplomowych „Manager CSR. Zrównoważony rozwój i ESG” zakończyła się w maju br.

19.06.2023