Ikona Zegara 1min.

ODPOWIEDZIALNY ŁAŃCUCH DOSTAW – PORADNIK DLA DOSTAWCÓW

Jeśli chcesz sięgnąć po klientów, którzy mają stabilny biznes, prowadzony w sposób odpowiedzialny, ten poradnik jest dla Ciebie.

DLACZEGO WARTO SIĘGNĄĆ PO PORADNIK?

Rosną wymagania klientów wobec dostawców, którzy muszą już nie tylko spełniać oczekiwania dot. czasu, ceny czy jakości zamówienia, ale również spełniać szereg dodatkowych kryteriów np. środowiskowych.

Przygotowany przez CSRinfo we współpracy z Bankiem Zachodnim WBK krótki poradnik pokazuje, czego możesz się spodziewać jako dostawca, jakich wymagań, w zależności od tego czy jesteś dużą, średnią czy małą firmą.

Poradnik dzieli wymogi na związane z tym jak zarządzasz firmą, z kwestiami społecznymi i środowiskowymi. Wyjaśnia w prosty sposób co się mieści pod wymogami i oferuje wskazówki, które pozwolą Ci te wymagania spełnić.

Bardzo się cieszę, że mogliśmy razem z Bankiem Zachodnim WBK przygotować ten poradnik. Jest on krótki i wyjaśnia przedsiębiorcom nowe wyzwania stojące przed dostawcami. Skorzystać z niego mogą również zakupowcy. Poradnik został ogłoszony podczas trwającego Tygodnia Odpowiedzialnego Biznesu 2017 – powiedziała Liliana Anam, Menedżer zarządzający CSRinfo.

CO ZAWIERA PORADNIK?

Poradnik porusza następujące kwestie:

  1. Wyjaśnia przyczyny rosnących wymagań wobec dostawców ze strony klientów. Pokazuje perspektywę i wyzwania klientów
  2.  Pokazuje strategię wobec dostawców na konkretnym przykładzie Banku Zachodniego WBK
  3.  Prezentuje kryteria wobec dostawców dotyczące ich podejścia do zarządzania, w tym kwestie etyki
  4.  Prezentuje kryteria społeczne dla dostawców. Wyjaśnia jakiego typu wymagań mogą się spodziewać dostawcy w zależności od wielkości
  5.  Prezentuje kryteria środowiskowe stosowane do wyboru dostawców.
  6.  Dodatkowo zawiera wyjaśnienia terminów oraz szereg źródeł i narzędzi.

wróć do wszystkich wpisów