Ikona Zegara 2min.

23.03.2016

STUDIA „MANAGER CSR” W GRONIE NAJLEPSZYCH STUDIÓW W POLSCE

Komisja Certyfikacyjna Konkursu i Programu Akredytacyjnego „Studia z Przyszłością” przyznała nagrodę studiom Manager CSR, realizowanym wspólnie przez CSRinfo i Collegium Civitas. Zostały one ocenione jako jedne z najlepszych w Polsce ze względu na praktyczny i warsztatowy profil kształcenia oraz dopasowanie do potrzeb rynku pracy.
Manager CSR to nasz autorski program i idea. Dzięki współpracy z tak nowoczesną uczelnią jaką jest Collegium Civitas mogliśmy stworzyć program studiów, w którym sami chcielibyśmy uczestniczyć. Studia mają praktyczny wymiar, a zajęcia i wykłady prowadzone są przez ekspertów w swoich dziedzinach. – mówi Liliana Anam, Kierownik Studiów oraz Menedżer Zarządzający CSRinfo.

Czego dotyczą studia podyplomowe Manager CSR?

Studia przygotowują do pełnienia funkcji menedżera CSR w firmie i realizowane są w partnerstwie przez Collegium Civitas i CSRinfo.

Program podzielony jest na moduły, na które składają się przedmioty wprowadzające do tematyki zrównoważonego rozwoju i CSR, przedmioty dot. zarządzania jak strategie, zarządzanie ryzykami zrównoważonego rozwoju czy raportowanie oraz wykłady tematyczne obejmujące przekrojowo tematykę CSR.

Obecnie realizowane jest II edycja studiów i trwa nabór na III edycję. Program realizowany jest w trybie zjazdów weekendowych (sobota-niedziela). Zajęcia odbywają się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Można zarejestrować się już dzisiaj i wnieść opłatę na jesieni.

Kto jest organizatorem Konkursu i Programu Akredytacyjnego?

Organizatorem merytorycznym Konkursu i Programu Akredytacyjnego „Studia z Przyszłością” jest Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Certyfikatem „Studia z Przyszłością” wyróżniane są kierunki realizowane „według nowoczesnych i innowacyjnych programów kształcenia, dobrze odpowiadające na potrzeby rynku pracy, zgodne z oczekiwaniami otoczenia społeczno-gospodarczego”.

Kto ocenia kierunki studiów?

Program powołał Komisję Certyfikującą, która jest złożone z wybitnych naukowców specjalizujących się w problematyce jakości kształcenia i zarządzania szkolnictwem wyższym, pracujących m.in.na Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Wrocławskim, Uniwersytecie Śląskim i Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W Komisji zasiądą również przedstawiciele środowiska pracodawców.

Kto jeszcze otrzymał nagrodę w województwie mazowieckim?

Komisja Certyfikacyjna przyznała Collegium Civitas Certyfikaty i Znak Jakości „Studia z Przyszłością” dla dwóch kierunków. Oprócz „Manager CSR” nagrodę otrzymała specjalność na kierunku Socjologia „Komunikacja zintegrowana – reklama, public relations, branding”.
Poza Collegium Civitas w województwie mazowieckim nagrody otrzymały wybrane kierunki na uczelniach: Politechnika Warszawska, SGGW, SGH, UW, Uniwersytet Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie i Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie pod auspicjami PAN.

Warto dodać, że oprócz „Manager CSR” tylko jeden kierunek studiów podyplomowych otrzymał nagrodę w województwie mazowieckim.

wróć do wszystkich wpisów