Ikona Zegara 1min.

RAPORTOWANIE NIEFINANSOWE – PORADNIK DLA RAPORTUJĄCYCH

Jeżeli stoisz przed wyzwaniem jakim jest obowiązek raportowania niefinansowego w Twojej firmie i nie wiesz od czego zacząć. Bez obaw. Mamy dla Ciebie konkretną pomoc => „Raportowanie niefinansowe. Poradnik dla raportujących”. Poradnik pozwali Ci szybko zorientować się w zagadnieniach raportowania niefinansowego i wskaże konkretne narzędzia, które każda organizacja może zastosować przy tworzeniu pierwszego procesu raportowania.

Wejście w życie zmian w Ustawie o rachunkowości nakłada na duże przedsiębiorstwa obowiązki w zakresie ujawniania danych niefinansowych. Tym samym zmienia się dostęp do informacji gospodarczej dla szerokiego grona interesariuszy. Ta zmiana powoduje wiele wyzwań dla raportujących i zapewne najbliższe dwa lata będą decydujące w zakresie kształtowania się praktyki w tym zakresie – komentuje Liliana Anam, menedżer zarządzających CSRinfo.

Dla wielu podmiotów objętych obowiązkiem raportowanie niefinansowe jest zupełnie nowym procesem. Z myślą o nich przygotowaliśmy niniejszy poradnik, który ma pomóc organizacjom w przygotowaniu się do procesu raportowania. Mapa rekomendowanych narzędzi składa się ze starannie wybranych standardów służących zarówno raportowaniu jak i wdrażaniu CSR. Pokazuje również, w jakim stopniu omówione standardy odnoszą się do wytyczonych Ustawie o rachunkowości obszarów raportowania, co pozwoli raportującym na dokonanie wyboru co do sposobu raportowania.

Masz pytania odnośnie raportowania niefinansowego? Skontaktuj się z nami: 608 664 812, biuro@csrinfo.org

wróć do wszystkich wpisów