Ikona Zegara 0min.

Pierwsza interaktywna opowieść audio od Telekomunikacji Polskiej

Serce zimy tonowatorska gra, która niemal wyłącznie opiera się na dźwiękach. Grafika została zredukowana do minimum tak, aby gracz mógł skoncentrować się na opowieści. Akcja rozgrywa się w czasie inwazji wojsk Napoleona na Rosję.

Historia ma wiele wątków, a decyzje, które podejmuje gracz mają wpływ na losy bohaterów i bieg wydarzeń.  Scenariusz jest dziełem cenionego w świecie fantasy duetu: Magdy i Macieja Reputakowskich. Postaciom swoich głosów użyczyło 36 aktorów, w tym Piotr Fronczewski, Jacek Kopczyński oraz Jarosław Boberek.

Jedną z idei, która przyświecała twórcom było, aby powstał produkt, z którego mogą korzystać osoby niewidome/niedowidzące. Polski Związek Niewidomych przeprowadził testy weryfikujące dostępność gry „1812: Serce Zimy”, które potwierdziły możliwość samodzielnego korzystania z aplikacji przez osoby z dysfunkcją wzroku.

„Serce Zimy” jest dostępne na komputery z systemem Windows oraz w wersji mobilnej na telefony komórkowe oraz tablety. Premiera rynkowa pełnej wersji gry planowana jest na przełomie października / listopada 2011. Wersję demonstracyjną można pobrać za darmo ze strony www.sercezimy.pl.

wróć do wszystkich wpisów