Ikona Zegara 0min.

NOWA ERA ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU. BADANIE CEO

93% CEO uważa, że zrównoważony rozwój jest kluczowy dla ich sukcesu, pokazuje najnowsze badanie A New Era of Sustainability.UN Global Compact–Accenture CEO Study 2010.
Menedżerowie uważają, że najważniejsze jest wdrażanie założonych celów zrównoważonego biznesu. Wśród wielu kwestii odzyskanie zaufania konsumentów jest postrzegane jak najpilniejsza sprawa. Za krytyczne czynniki sukcesu w ciągu najbliższych lat uznawana jest technologia, współpraca i lepsze zrozumienie oczekiwań klientów

72% badanych przyznaje, że wzmocnienie marki, zaufania i reputacji jest najsilniejszym motywatorem do podjęcia działania w zakresie zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego biznesu.

CEO uważają, że wchodzimy w taką erę biznesu, gdzie nie będziemy skupiali się na czystym zysku i stracie jako podstawowych czynnikach oceny firmy, ale będziemy brali opod uwagę również pozytywny i negatywny wpływ na społeczeństwo i środowisko.

Badanie zostało przeprowadzone wśród ponad 750 dyrektorów zarządzających i uzupełnione o 50 pogłębionych wywiadów. Badanie posłużyło również do stworzenia narzędzia diagnostycznego, dzięki któremu firma może dokonać benchmarku wobec liderów.

wróć do wszystkich wpisów