Ikona Zegara 3min.

01.07.2021

CZEGO NAUCZYLI SIĘ STUDENCI VII EDYCJI STUDIÓW PODYPLOMOWYCH MANAGER CSR?

Pod koniec listopada 2021 roku startuje VIII już edycja studiów „Manager CSR” prowadzona dzięki długofalowej współpracy CSRinfo i Collegium Civitas. Jeżeli jeszcze zastanawiasz się czy warto studiować ten kierunek, sprawdź czego nauczyli się studenci poprzedniej edycji.

27 listopada rozpoczynamy VIII edycję studiów podyplomowych Manager CSR. Zajęcia trwają do 19 czerwca 2022 roku, prowadzone są w trybie sobotnio-niedzielnym, a ogromna większość zjazdów odbywa się w trybie online.

Jeżeli szukasz pewnej ścieżki rozwoju wiedzy na temat zarządzania CSR, zapraszamy Cię na studia podyplomowe dla menedżerów CSR. Skorzystaj z przyjaznego systemu rejestracji online na stronie uczelni, gdzie znajduje się również bardziej szczegółowy opis studiów. Jeśli masz pytanie, możesz skontaktować się bezpośrednio z kierownikiem studiów pod numerem telefonu + 48 608 664 812.

Studenci właśnie zakończonej, VII edycji studiów podzielili się z nami za pośrednictwem anonimowej ankiety opinią na temat kierunku. Oto przykłady odpowiedzi tegorocznych absolwentów na pytanie, czego nauczyli się podczas studiów:

– Bardzo dużo! Przede wszystkim mam teraz uporządkowaną wiedzę z zakresu CSR-u i w końcu składa mi się to wszystko w całość. Przed studiami coś tam wiedziałam, trochę tu, trochę tam, a teraz czuję, że wiem co z czym, co po kolei i jak za dane tematy/obszary się zabrać.

– Nauczyłem się sprawnie poruszać po tematyce CSR/ESG oraz identyfikować większość problemów z nią związanych.

– Podczas studiów nauczyłam się pewności siebie, sztuki prezentacji, prezentowania zgodnego z wyznaczonym czasem, otwartości na innych i współpracy w grupie.

– Studia były niezwykle inspirujące… i za to przede wszystkim dziękuję. Uporządkowałam swoją wiedzę, zdobyłam nową – kwestie raportowania, nowe trendy.

– Rozumiem co to jest CSR. Studia były bardzo interdyscyplinarne, co pozwoliło spojrzeć mi bardzo szeroko na temat.

– Wielu rzeczy, bo wcześniej nie wiedziałam praktycznie nic 🙂 Najlepiej wspominam blok o zarządzaniu CSR (strategią i ryzykiem) i zgłębianiu wiedzy na temat różnych obszarów (miejsca pracy, łańcuch dostaw, prawa człowieka, itd).

– Podstaw CSR w wielu obszarach, współpracy online, wielu zagadnień z zarządzania / marketingu, jakie są możliwości pracy w tym obszarze (to było bardzo cenne).

– Dzięki świetnym wykładowcom można było poznać różne ważne aspekty CSR nie tylko teoretycznie, ale też wysłuchać opinii praktyków.

– Nowej wiedzy w obszarze szeroko pojętego CRS. Nowego patrzenia na biznes z poziomu ngo i współpracy biznes-ngo.

– Świadomość pracy CSR Managera, zakres pracy jaka go czeka, świadomość rozległości tematów, z którymi musi się zmierzyć CSR Manager, ale również szereg cennych informacji praktycznych dotyczących konkretnych tematów omawianym podczas studiów. Studia dały mi spojrzenie przekrojowe przez wiele branż w Polce i na świecie, które podejmują temat zrównoważonego rozwoju, pozwoliły zajrzeć i podpatrzeć dobre praktyki z zakresu CSR ale też uświadomiły mi kierunki w które CSR zmierza i jakie tematy obecnie podejmuje. Wiele bardzo cennych informacji.

– Nauczyłam się wielu rzeczy z różnych obszarów. W związku z tym, ze CSR jest zagadnieniem niezwykle szerokim i obejmującym wiedzę z wielu dziedzin to spotkałam się na studiach z zupełnie dla mnie nowymi obszarami i zagadnieniami, co było niezwykle interesujące. Najważniejsze było chyba zrozumienie jak te z pozoru odrębne zagadnienia łącza się i wpływają na rozwój firmy, organizacji.

Zapraszamy na VIII edycję studiów podyplomowych „Manager CSR”.

Rejestracja na studia odbywa się drogą online na stronie Collegium Civitas.

Terminy zjazdów w roku 2021/2022:

Semestr zimowy:

27-28.11.2021

11-12.12.2021

15-16.01.2022

29-30.01.2022

19-20.02.2022

Semestr letni:

05-06.03.2022

02-03.04.2022

14-15.05.2022

28-29.05.2022

18-19.06.2022

Godziny zajęć: Sobota: 9:30-16:30, Niedziela 9:00-16.15

wróć do wszystkich wpisów