Ikona Zegara 3min.

18.08.2017

CZEGO NAUCZYLI SIĘ STUDENCI III EDYCJI STUDIÓW MANAGER CSR?

Trwa rekrutacja na IV. edycję studiów podyplomowych Manager CSR na Collegium Civitas. Jeżeli jeszcze zastanawiasz się czy warto, sprawdź co było najbardziej przydatne i czego nauczyli się studenci III edycji. Przeczytaj artykuł.

W tym artykule przeczytasz o tym, co najbardziej cenili sobie na studiach studenci III edycji. Poprosiliśmy studentów o wypełnienie anonimowej ankiety na ostatnim zjeździe i podzielenie się opinią na temat studiów i tego czego się nauczyli.

Przed nami VI edycja studiów Manager CSR, która rozpoczyna się 25 listopada 2017 i trwa dwa semestry do 17 czerwca. Zajęcia odbywają się przeważnie raz w miesiącu w sobotę i niedzielę w siedzibie Collegium Civitas w Pałacu Kultury i Nauki. W 2016 roku kierunek otrzymał nagrodę i akredytację w programie „Studia z przyszłością” za dopasowany do rynku pracy, oczekiwań i wyzwań gospodarczych program nauczania. Poniżej informację o tym, za co jeszcze cenili sobie te studia studenci III edycji.

Mamy nadzieję, że pomoże Ci to w podjęciu decyzji o przyłączeniu do IV. edycji! Rejestracja na stronie Collegium Civitas. 


Przede wszystkim wiem co to jest CSR. Jestem świadoma jego ważności i misji dla otaczającego mnie środowiska. Odnoszę go jako pobożne życzenie idealistów, ale cieszę się, że są tacy wśród ludzi. Poznałam zasady, kierunki rozwoju, zwróciłam uwagę na rzeczywiste potrzeby.


Usystematyzowałam szczątkową wiedzę, pogłębiając i podpierając przepisami. Narzędzia do konkretnych rozwiązań. Pewności siebie, w tym co chcę robić, że to ma sens i wielu ludzi popiera takie podejście.


Utwierdziłam się w przekonaniu, że współpraca jest bardzo ważnym działaniem. Nauczyłam się jaka jest rola osoby odpowiedzialnej za CSR, jakie jest/może być jej miejsce w strukturze firmy.


Nauczyłam się tego, że czasem warto odpuścić. ? Dzięki studiom zaczęłam dużo czytać o zrównoważonym rozwoju i moja świadomość konsumenta bardzo wzrosła.


Poznałem obszar CSR, na świecie i w Polsce, nauczyłem się metodologii i umiejętności działania i raportowania.


Nauczyłam się, że CSR to nie tylko działania społeczne, ale całość funkcjonowania firmy, obejmująca wszystkie obszary jej aktywności.


Usystematyzowałam wiedzę dot. CSR, nauczyłam się zasad raportowania zgodnego z wytycznymi GRI oraz zasad budowania strategii CSR w organizacji.


Szerokiej perspektywy, brania pod uwagę wielu aspektów i patrzenia na sprawy i CSR pod różnymi kątami. Jednocześnie ta rozległa perspektywa przełożyła się na konkretne narzędzia, które można wykorzystać. Poszerzyłam wiedzę o łańcuchu dostaw i środowisku, o których wiedziałam najmniej.


Co to jest, jak ugryźć CSR. CSR to nie tylko PR czy moda. Każdy z nas może zmienić „świat” poprzez CSR.


Nauczyłam się widzieć CSR, zrozumiałam co to jest i w którą stronę należy rozwijać biznes. Wiem też, że CSR to integrowalna część strategii biznesowej, bez której nie ma nas ani przyszłości naszych pokoleń.


Poza kwestiami CSR, tworzeniem raportu CSR, odnalazłam w rozmowach z zaproszonymi gośćmi, ale i uczestnikami rozwiązania, które będę próbować wykorzystać na co dzień w pracy z zespołem. Podejście do ludzi oczekiwania ich, jak rozmawiać, od tej strony również studia poszerzają perspektywę.


Zrozumienia CSR wystarczająco dobrze by mieć poczucie, że wybrałam dobry zawód i uzupełniłam swoje kwalifikacje.


Podobało mi się zaangażowanie wielu praktyków na co dzień zajmujących się CSR w dużych firmach i oparcie programu studiów na konkretnych przykładach z życia.


Przyjazna, rodzinna atmosfera. Po prostu dobrze się czułam uczestnicząc w zjazdach. Dużo praktyki i konkretnych przykładów – bardzo cenne.


Studia inspirują i poszerzają spojrzenie, dają duży bagaż dobrych praktyk i wiedzy przydatnych w pracy. Gratuluję pomysłu i energii! Tak trzymać! ? Będę polecać innym te studia.


Jestem bardzo zadowolona ze studiów i zdecydowanie podjęłabym decyzje o udziale w nich raz jeszcze!


Trzymajcie tak wysoki poziom!

Zapraszamy na IV. edycję studiów podyplomowych „Manager CSR”. Rejestracja na stronie Collegium Civitas.

A o tym dlaczego warto zostać dyplomowanym managerem CSR opowiada w tym artykule Alicja Marciniak, absolwentka I. edycji.

wróć do wszystkich wpisów