Ikona Zegara 3min.

17.10.2016

CZEGO NAUCZYLI SIĘ STUDENCI II EDYCJI STUDIÓW MANAGER CSR?

Chcesz wiedzieć co było najbardziej przydatne i czego nauczyli się studenci II edycji studiów podyplomowych Manager CSR? Goście, zajęcia, inni studenci, nawiązanie kontaktów? Przeczytaj artykuł.

W tym artykule przeczytasz o tym, co najbardziej cenili sobie na studiach studenci II edycji. Pytanie „Co było dla Ciebie najważniejsze/najbardziej przydatne z tego czego się nauczyłaś/nauczyłeś podczas studiów?” zadano im na ostatnim zjeździe.

Przed nami III edycja studiów Manager CSR, która rozpoczyna się 26 listopada 2016 i trwa dwa semestry do 9 lipca. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu (za wyjątkiem stycznia) w sobotę i niedzielę w siedzibie Collegium Civitas w Pałacu Kultury i Nauki. Na stronie studiów znajdziesz informacje o harmonogramie, wykładowcach itp. Poniżej informację o tym, co cenili sobie na studiach studenci II edycji.

Mamy nadzieję, że pomoże Ci to w podjęciu decyzji o przyłączeniu do III edycji studiów.


Studia spełniły moje oczekiwania. Dowiedziałam się co to jest CSR, jakie są jego drogi, meandry… Wiedza, która została nam podana dotyczyła wielu zagadnień i tematów różnorodnych. Ważne było dla mnie zaangażowanie prowadzących. Na żadnych ze zjazdów nie miałam poczucia nudy i bezcelowości siedzenia w jednym miejscu kiedy na zewnątrz świeciło słońce. Zdaję sobie sprawę, że teraz po zakończeniu to ode mnie zależy jak tą wiedzę wykorzystam i tu się pojawiają schody. Ale może metoda małych kroczków pomoże?


Jak myśleć o CSR w firmie, jak planować projekty CSR, jak je wdrażać. Generalnie studia były inspirujące. Wartością dodaną były zdecydowanie osoby, które tu spotkałam. Oprócz wiedzy o CSR bardzo wiele informacji mogłam odnieść do siebie jako menedżer i swoich kompetencji. W ciągu roku przyszły mi do głowy nowe, kreatywne pomysły. Tak więc było bardzo open-minded.


Uzyskanie, usystematyzowanie wiedzy z obszaru CSR, poznanie osób zaangażowanych w CSR, wizyty osób budujących strategie w innych firmach, ciekawe zadania, nauka mapowania interesariuszy, ciekawy tryb studiów


Nawiązanie znajomości, miejsca gdzie mogę dotrzeć do potrzebnych materiałów, dowiedzenie się czym jest CSR


Najcenniejszym elementem były spotkania z gośćmi, którzy byli doświadczonymi osobami w dziedzinie CSR. Jestem również zadowolona, iż nie było nudy na studiach, na zajęcia przychodziłam chętnie. Najbardziej wartościowe było szerokie spojrzenie czym jest CSR, zajęcia były dla mnie „ogólnorozwojowe” i nie wiem jak dokładnie zrobić raport, ale wiem gdzie szukać takich informacji.


Studia dały mi możliwość spojrzenia na obszar CSR kompleksowo, pozwoliły dotknąć wielu obszarów i zagadnień jakie składają się na pełne podejście do tematu. Spojrzenie na różne kompetencje które mam, których mi brakuje, a które są niezbędne do wdrażania CSR w firmie. Ważnym atutem studiów jest wejście w świat CSR w Polsce, wspólne konferencje, spotkania i wizyty gości nadały „twarzy” CSRowi. Poznałam wiele ciekawych ludzi dzięki tym studiom.


Inspirujący goście, ważne tematy, przystępny sposób przekazywania wiedzy, forum wymiany idei i przekazywania dobrych przykładów, wymiana kontaktów


praktyczne informacje, goście, narzędzia,  spojrzenie na temat z różnych stron, perspektyw itp., wsparcie, pomoc w razie wątpliwości itd., profesjonalne prowadzenie zajęć, zarządzanie procesem i grupą


Usystematyzowanie/uporządkowanie wiedzy, wymiana doświadczeń/różni goście i ich praktyki, temat ryzyk i zarządzania nimi


Usystematyzowanie zakresu (merytorycznego) tematów związanych z wymaganiami, aby być menedżerem CSR; poznanie tego zakresu poprzez spotkania z ciekawymi osobami czy fachowcami, którzy mają sukces i doświadczenia w tej dziedzinie/zawodzie; możliwość wymiany doświadczeń i praktyczne podejście do tematów


Najbardziej przydatne dla mnie były zajęcia z prelegentami, którzy opowiadali o CSR w praktyce. Fascynujące były też zajęcia z p. Z Gajewskim i p. T Gasińskim – podczas zajęć było bardzo dużo przykładów z życia. Bardzo ciekawe było na zajęciach z J. Kacprzak. Warsztaty były super.


Wiedza i zaangażowanie Ewy i Liliany. Bardzo cenne były wszystkie zajęcia, na których były warsztaty.


Zapraszamy na III edycję studiów podyplomowych „Manager CSR”. Rejestracja na stronie Collegium Civitas.

wróć do wszystkich wpisów