Ikona Zegara 3min.

05.08.2022

CO MÓWIĄ STUDENCI O VIII EDYCJI STUDIÓW PODYPLOMOWYCH MANAGER CSR?

Rzetelna wiedza i praktyczne umiejętności to podstawa w każdym zawodzie. Jedną z naszych misji jest dzielenie się wiedzą na najwyższym poziomie wspierając rozwój CSR i ESG w Polsce. Od kilku lat współpracujemy z Collegium Civitas prowadząc studia podyplomowe „Manager CSR”, których VIII edycja zakończyła się w czerwcu br.

W odpowiedzi na ogromne zainteresowanie, w listopadzie 2022 r. ruszy kolejna edycja pod nową nazwą „Manager CSR. Zrównoważony rozwój i ESG”, której program został zaktualizowany tak, aby odpowiadał aktualnym wymaganiom oraz przygotował do radzenia sobie w tak dynamicznie rozwijającym się obszarze. Studia podyplomowe na naszym kierunku to możliwość zdobycia specjalistycznych kompetencji w zarządzaniu CSR i ESG w każdej organizacji. Poznasz bieżące trendy, techniki i narzędzia zdobywając wiedzę od doświadczonych praktyków, którzy od wielu lat rozwijają obszar ESG w wiodących organizacjach na polskim rynku. Więcej informacji znajdziesz na stronie https://civitas.edu.pl/pl/oferta-edukacyjna/manager-csr-zrownowazony-rozwoj-i-esg-podyplomowe . Jeśli masz pytania, możesz również skontaktować się bezpośrednio z kierownikiem studiów pod numerem telefonu + 48 608 664 812.

Na zakończenie VIII edycji poprosiliśmy naszych studentów, aby w anonimowej ankiecie opowiedzieli nam o swoich przemyśleniach dotyczących studiów. Bardzo miło nam zobaczyć, że nasze starania się opłaciły. Spójrz sam/a, co uczestnicy mówią o kierunku i czego się nauczyli:

  • To był strzał w 10. Dzięki studiom mam wiedzę, narzędzia i kontakty, które mogę wykorzystywać w mojej pracy. Wiem też już na pewno, że CSR to moja droga zawodowa i będę się w niej dalej rozwijać.
  • Jeśli miałabym wybierać studia dotyczące CSR po raz drugi, wybrałabym właśnie te 🙂 Super prowadzący, super uczestnicy. Od koleżanek dowiedziałam się prawie tak samo dużo, co na zajęciach 😉 Z radością czekałam na każdy zjazd i będzie mi brakowało i tych studiów, i tych ludzi.
  • WSZYSTKIE tematy poruszane podczas studiów były dla mnie ważne – od strategii, poprzez zagadnienia klimatyczne, wolontariat pracowniczy, aż po polityki korporacyjne i komunikację.
  • Najbardziej przydatne będą dla mnie case study, tj. przykłady omawiane lub prezentowane podczas wykładów, które bardzo wzbogacały zajęcia i pokazywały praktyczne podejście do rożnych tematów.
  • Bardzo podobały mi się warsztaty bezpośrednio związane z rolą managera, w małych grupach oraz goście, którzy przekazywali praktyczną wiedzę na przykładach codziennej praktyki.
  • Bardzo dobry wybór osób prowadzących zajęcia, w zasadzie nie było zajęć nudnych czy nieprzydatnych.
  • Studia na kierunku Manager CSR to dla mnie solidna dawka wiedzy na temat zrównoważonego rozwoju. Wytyczne do raportowania i całe tło z tym związane pozwoliło mi lepiej zrozumieć istotę raportowania i podkreśliło ważne kwestie, które należałoby podjąć mówiąc o odpowiedzialnym biznesie i podkreślić w strategii ESG. Ponadto kwestie związane z zarządzaniem ryzykiem – identyfikacja ryzyk, sposób podejścia do ryzyka – bardzo dobre ujęcie tych tematów. Sprawy społeczne – prawa człowieka w biznesie, pozwoliły mi zrozumieć skąd biorą się wymagania w tym zakresie wśród klientów, dzięki temu jest mi dużo łatwiej definiować zadania do podjęcia w organizacji i odpowiadać na potrzeby rynku.
  • Uporządkowałam wiedzę, w głowie mam mnóstwo dobrych praktyk, na spokojnie z przyjemnością wrócę do wielu prezentacji.
  • Dowiedziałam się czym jest i czym nie jest CSR, dlaczego odpowiedzialność jest ważna albo musi zacząć być ważna dla przedsiębiorstw, jakie są ramy prawne i regulacje, oraz które się zmienią w niedalekiej przyszłości.

Zapraszamy na kolejną edycję studiów podyplomowych „Manager CSR. Zrównoważony rozwój i ESG”.

Szczegółowe informacje dotyczące programu i harmonogramu studiów, kadry oraz rekrutacji znajdują się na stronie Collegium Civitas.

Terminy zjazdów w roku 2022/2023:

Semestr zimowy:

listopad: 26-27 – w siedzibie uczelni;

grudzień: 10-11 – online;

styczeń: 14-15 – online; 28-29 – online;

luty: 18-19 – online;

Semestr letni:

marzec: 11-12 – online; 25-26 – online;

kwiecień: 15-16 – w siedzibie uczelni; 29-30 – online;

maj: 13-14 – w siedzibie uczelni.

*organizacja i terminy zjazdów mogą ulec nieznacznym zmianom

Godziny zajęć: Sobota: 9:30-16:45, Niedziela 9:00-16.15

wróć do wszystkich wpisów