Ikona Zegara 1min.

ANNUAL CSR OUTLOOK 2012

Annual CSR Outlook 2012 – podsumowanie roku i trendy na przyszłość

Jakie wydarzenia były najważniejsze w 2012 roku? Na jakie trendy menedżerowie powinni zwrócić uwagę w 2013 roku? Jak branża handlu detalicznego odpowiada na wyzwania zrównoważonego rozwoju? Na te pytania odpowiada najnowszy raport Annual CSR Outlook 2012 opracowany przez firmy CSRinfo i Tchibo Warszawa.
Raport Annual CSR Outlook 2012 to pierwsze, tegoroczne, kompleksowe podsumowanie roku 2012 w obszarze CSR. Zawiera hasłowy przegląd najważniejszych globalnych trendów oraz inicjatyw i wydarzeń, które miały miejsce na świecie i w Polsce. Prezentuje dane liczbowe z rynku polskiego najważniejsze debiuty, godne uwagi publikacje. Uzupełnieniem materiału analitycznego jest komentarz międzynarodowych ekspertów.

„Materiał jest przydatny dla każdego menedżera CSR. Pokazuje, jakie zjawiska będą kształtowały CSR w tym roku i na jakie wyzwania firmy powinny zwrócić uwagę. Podsumowanie jest przygotowane w krótkiej formie raportu i doskonale uzupełnia inne inicjatywy, jakie są dostępne na rynku. Za rok planujemy wydać kolejny raport” – mówi Liliana Anam, menedżer CSRinfo.

Autorzy raportu poświęcili szczególną uwagę branży handlu detalicznego. Wśród najważniejszych zjawisk wymienili: raportowanie wyników przez liderów, koncentrację na redukcji emisji CO2 i efektywności oraz redukcji opadów w całym cyklu życia produktu, a także ułatwienie klientom odpowiedzialnych zakupów.

„Naszą intencją było przygotowanie takiego podsumowania ubiegłego roku, które zainspiruje do nowego spojrzenia na inicjatywy firmowe realizowane obecnie i w przyszłości” – wyjaśnia Ewelina Wasilewska, Kierownik ds. odpowiedzialności biznesu w Tchibo Warszawa. „Jest to szczególnie ważne w kontekście wyzwań stojących przez firmami z branży handlu detalicznego”.

Annual CSR Outlook 2012 został przedstawiony 7 lutego br. podczas Śniadania Branżowego organizowanego przez CSRinfo i Tchibo Warszawa. Annual Outlook dostępny jest na stronie CSRinfo oraz Tchibo Warszawa. Fotorelacja z wydarzenia na FB.

wróć do wszystkich wpisów