18.10.2022

1000 zł

Wyzwania raportowania zintegrowanego. Raportowanie niefinansowe w Polsce 2018

Wprowadzenie

Przełom w raportowaniu – tak raportowanie zintegrowane określił Richard Howitt, CEO of International Integrated Reporting Council podczas konferencji organizowanej przez CSRinfo na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Konferencje zgromadziła ponad 100 uczestników, głównie z raportujących spółek. Patronat nad konferencją objęło Ministerstwo Finansów i Giełda Papierów Wartościowych. Partnerami wydarzenia byli: Bank Zachodni WBK i Polska Izba Biegłych Rewidentów.

Konferencja odbyła się w ramach cyklu „Raportowanie niefinansowe w Polsce”, organizowanej przez CSRinfo.

RAPORTOWANIE ZINTEGROWANE

Konferencję rozpoczęła prelekcja Richarda Howitt, który przedstawił ideę raportowania zintegrowanego. Podkreślił on dwie kwestie w raportowaniu zintegrowanym: lepsze połączenie informacji sprzyjające podejmowaniu decyzji oraz zwięzłość raportów.

CSRinfo podjęło współpracę z International Integrated Reporting Council nad polskim tłumaczeniem standardu raportowania zintegrowanego – powiedziała Liliana Anam, Menedżer zarządzający CSRinfo. Standard będzie dostępny w marcu – dodała.

Richard przedstawił również działalność International Integrated Reporting Council, w szczególności tzw. dialogu korporacyjnego podjętego przez IIRC z wiodącymi organizacjami i instytucjami odpowiedzialnymi za raportowanie finansowe i niefinansowe na świecie.

RAPORTOWANIE W POLSCE

W drugiej części spotkania Liliana Anam (CSRinfo) przedstawiła bilans otwarcia w zakresie raportowania niefinansowego (wytycznych, standardów i narzędzi).

W bazie Rejestru Raportów (www.rejestrraportow.pl), który jest największą bazą raportów opublikowanych na polskim rynku, za okres 2005-2017 było zarejestrowanych 369 raportów (stan na 21.02.2018). Za sam rok 2017 było zarejestrowanych 48 raportów, z czego 32 korzystało ze standardu GRI, zaś 14 miało charakter raportów zintegrowanych.

W zestawieniu za lata 2005-2017 do wiodących raportujących branż należą: energetyka i branża paliwowa (75 raportów), banki i finanse (53), przemysł spożywczy (36).

CSRinfo będzie prezentowało statystyki raportowania oparte o bazę Rejestru Raportów (www.rejestrraportow.pl) na początku każdego roku. Dlatego zachęcamy do rejestracji raportów na stronie. Rejestracja i obecność w rejestrze są bezpłatne.

PRAKTYKA I PRZYSZŁOŚĆ RAPORTOWANIA

Konferencję zakończył panel ekspertów, w który poprowadziła Mirella Panek-Owsiańska – Członek Zarządu CSR Europe. Wzięli w nim udział Krzysztof Burnos – Prezes Krajowej Rady Biegłych Rewidentów (PIBR), Jakub Frejlich – zastępca dyrektora w Departamencie Skarbu i Relacji Inwestorskich (Grupa PGE), Katarzyna Teter – Menedżer CSR (Bank Zachodni WBK) oraz dr Tomasz Wiśniewski, zastępca dyrektora Działu Rozwoju Produktów Informacyjnych i Indeksów (GPW S.A.).

TRANSMISJA Z KONFERENCJI

CSRinfo przygotowała nagrania z konferencji dostępne na profilu firmy na youtube. Zapraszamy do obejrzenia:

Nagranie z prezentacji Richarda Howitt (IIRC) dotyczące raportowania zintegrowanego

Nagranie z prezentacji Liliany Anam (CSRinfo) dotyczące bilansu otwarcia roku 2018 w zakresie raportowania niefinansowego na polskim rynku.

Nagranie z ciekawego panelu dyskusyjnego dotyczące wyboru pomiędzy raportem zintegrowanym a odrębnym.

Partnerzy

Galeria

Materiały

Plik pdf

PREZENTACJA Z KONFERENCJI

Prezentacja Richarda Howitt (IIRC) oraz Liliany Anam

Pobierz

Poprzednie wydarzenia

Paulina Pietrzak-Gerchant

Masz Pytania?

Skontaktuj się z Opiekunem Szkolenia

600 534 785

szkolenia@csrinfo.org