RoadMap ESG

Zespół CSRinfo podczas dyskusji, uniesione ręce

Roadmap ESG to pakiet startowy dla Twojej spółki do wdrożenia ESG.

 1. Masz niejasny obraz od czego zacząć ESG w swojej spółce?
 2. Twoja firma raportuje ESG po raz pierwszy i nie jesteś pewny/a z czym będziesz się mierzyć oraz od czego i od kiedy zacząć?
 3. Potrzebujesz konkretnych wytycznych i listy działań minimum, by rozpocząć wdrażanie ESG w swojej spółce?
 4. Temat ESG jest nierozpoznany w firmie i zarządzający nie chcą wiele inwestować w wsparcie?
 5. Potrzebujesz informacji szybko?
 6. Twoja spółka jest mniejszej wielkości i nie masz zasobów na dużą pracę analityczną?

Regulacje ESG, w tym dyrektywa CSRD, narzucają wiele wymogów i zakresów raportowania, do których należy się dokładnie przygotować, tym bardziej, że raport ESG będzie poddawany audytowi biegłych rewidentów. Potrzebujesz pakietu startowego, który bez obciążenia dla budżetu pozwoli na orientację Twojej spółce w krajobrazie ESG.

Nasze autorskie narzędzie „RoadMap ESG” dostarczy Ci niezbędnych podstaw przy optymalnym zaangażowaniu.

Usługa RoadMap ESG powstała z myślą o spółkach, które:

 • nie podejmowały działań ESG, być może raportują po raz pierwszy i mają niejasny obraz z czym będą się mierzyć;
 • borykają się z dotkliwym brakiem pewności od czego i kiedy zacząć;
 • chcą sprawdzić, czy mają u siebie podstawowy poziom praktyk ESG (np. polityk);
 • chcą uzyskać listę podstawowych działań, która pomoże opanować chaos informacyjny i podpowie odpowiednią dla danej spółki drogę do celu, jak również zainicjuje konstruktywne dyskusje wewnątrz spółki, pokaże fakty pozwalające podejmować pierwsze decyzje;
 • szukają zestawu startowego by wstępnie zaplanować prace na najbliższe kilkanaście/kilkadziesiąt miesięcy i oszacować wstępnie koszt pracy wewnętrznej lub zlecanej na zewnątrz;
 • posiadają czas by odbyć 2 spotkania online, wypełnić ankietę i udostępnić ekspertom z CSRinfo dokumenty do analizy;
 • planują szkolenia w następnych krokach, natomiast teraz chcą poznać cały proces bez wchodzenia w detale;
 • wolą rozpocząć proces z ekspertami, którzy zawsze posiadają wiedzę o aktualnych wymaganiach i tym samym proces będzie od początku zarządzany w oparciu o dobre praktyki i bez tracenia czasu na nietrafione decyzje.

Jak wygląda współpraca?

 1. Krok 1. Każda nasza współpraca ma cztery fazy. Zaczynamy od spotkania inicjującego projekt, na którym ustalamy wszystkie szczegóły, harmonogram oraz identyfikujemy, jacy pracownicy powinni być zaangażowani.
 2. Krok 2. Przeprowadzimy spotkanie szkoleniowo-instruktażowe dla wybranych pracowników, mających ogólną wiedzę nt. kwestii środowiskowych, pracowniczych, społecznych, relacji z dostawcami, ładu korporacyjnego oraz etyki i są odpowiedzialne za zarządzanie tymi tematami w Twojej organizacji. Podczas spotkania wyjaśnimy przebieg projektu krok po kroku oraz jakie informacje i dokumenty są wymagane do przeprowadzenia oceny Twojej organizacji pod kątem ESG. Wyjaśnimy także jakich rezultatów możesz oczekiwać.
 3. Krok 3. Po spotkaniu przekażemy Ci listę pytań i zagadnień, niezbędnych do przeprowadzenia projektu, dotyczących fundamentalnych praktyk i informacji. Na tym etapie Twój Zespół zbiera dane i informacje nt. posiadanych dokumentów i praktyk w poszczególnych obszarach ESG.W ten sposób ustalimy poziom przygotowania do wdrożenia ESG i do zaraportowania kluczowych kwestii.
 4. Krok 4. Dokonamy analizy pozyskanych informacji i przygotujemy „Roadmap ESG”, w którym podsumujemy sytuację Twojej organizacji. Dokument zawiera:
  • wnioski z procesu oceny organizacji,
  • rekomendowaną ścieżkę postępowania, w której wskażemy główne luki i rekomendowaną dla Ciebie kolejność ich uzupełniania,
  • plan działań „must have” – wskazanie czym powinieneś/aś zająć się na pewno i jakiej kolejności.

Na koniec zorganizujemy spotkanie podsumowujące, na którym przedstawimy Ci efekty naszej współpracy, omówimy przygotowany przez nas raport oraz wskażemy obszary, na które musisz zwrócić szczególną uwagę myśląc o ESRS oraz wdrażaniu działań ESG w Twojej firmie.

Jakie korzyści przyniesie Ci narzędzie „RoadMap ESG”?

 • Będziesz wiedział/a gdzie jest Twój punkt startowy w zakresie ESG
 • Otrzymasz rekomendowany plan działania.
 • Dowiesz się, które kompetencje ESG w Twoim zespole należy podnieść.
 • Twój zespół będzie w stanie precyzyjnie budżetować i planować działania ESG w firmie.
 • Ty i Twój zespół będziecie pracować w komfortowej atmosferze, wiedząc, że w pełni wykorzystujecie czas z pewnością, że Wasza firma spełnia obowiązujące przepisy.

Kontakt w sprawie usługi

Mateusz Śledź CSRinfo

Mateusz Śledź

Menedżer ds. usług ESG

Pomogę Ci ocenić na jakim etapie jest Twoja firma i dopasuję rozwiązanie do Twoich potrzeb. Proponuję środki, które najlepiej sprawdzą się w Twojej firmie. Posiadam wieloletnie doświadczenie w doradztwie w branży ochrony środowiska i gospodarki odpadami opakowaniowymi.

Skontaktuj się ze Mną