Studia podyplomowe Manager CSR

Certyfikat i nagroda „Studiów z przyszłością” 2016

Skąd pomysł na studia podyplomowe?

Współpraca z firmami i nasza działalność edukacyjna pokazała nam, że potrzebne są zawodowe studia, które przygotowują do pełnienia funkcji menedżera CSR.

Chcieliśmy stworzyć studia, w których sami z przyjemnością wzięlibyśmy udział. Długo szukaliśmy odpowiedniego partnera i znaleźliśmy go w Collegium Civitas. Uczelnia jest nowoczesna i ma dobre doświadczenia w budowie programów studiów z eksperckimi organizacjami. I edycja studiów została uruchomiona w semestrze 2014/2015
i zakończyła się sukcesem.

Czym te studia różnią się od innych?

1. Celem. 

Nasze studia mają charakter zawodowy, stąd ich nazwa „Manager CSR”. Ich celem jest wyposażenie uczestników w wiedzę i umiejętności niezbędne do zarządzania procesami CSR w organizacjach
i do pełnienia faktycznej funkcji menedżera CSR. Wykształcenie kadry jest naszym zdaniem kluczowe dla osiągnięcia celów rozwoju społeczno-gospodarczego zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju.

studia-z-przyszloscia-logo

Dlatego ogromnie cieszymy się, że Komisja Certyfikacyjna Konkursu i Programu Akredytacyjnego „Studia z Przyszłością” przyznała nagrodę i znak jakości „Studia z przyszłością” naszym studiom. Zostały one ocenione jako jedne z najlepszych w Polsce ze względu na praktyczny i warsztatowy profil kształcenia oraz dopasowanie do potrzeb rynku pracy.

2. Realizacją.
Nasz program nie jest ciągiem niepowiązanych wykładów. Zajęcia ekspertów są spajane poprzez zajęcia realizowane przez CSRinfo. Program, nad którym pracowaliśmy dwa lata jest unikalny
na polskim rynku. Całość została podzielona na 4 moduły: Zrównoważony rozwój i CSR, Zarządzanie strategiczne, Komunikacja, Kompetencje skutecznego menedżera.

3. Benefitami.

  1. Studenci otrzymują publikacje związane z CSR
  2. mają organizowane conajmniej 1 spotkanie „po godzinach”
  3. wykład gościa zagranicznego
  4. wizytę studyjną w firmie
  5. prezentacje gościnne praktyków

4. Współpracą z urzędem Miasta Warszawy.
Nasi studenci przygotowują wspólnie z Urzędem Miasta Warszawy raport zrównoważonego rozwoju dla Warszawy. Dzięki temu projektowi studenci uczą się raportowania w praktyce, a Miasto zyskuje wsparcie przy przygotowaniu do raportu.

5. Lokalizacją.
Nie ma lepszej lokalizacji w całej Warszawie niż P ałac Kultury i Nauki. Naprzeciwko dworca centralnego, w centrum komunikacyjnym stolicy. W Pałacu mieści się Collegium Civitas.
W zabytkowych salach Pałacu, często z pięknym widokiem na Warszawę, realizowane są nasze zajęcia.

Jak wygląda rekrutacja?

Rekrutację otwieramy bardzo wcześnie, już w I kwartale roku, w którym na jesieni rozpoczynają
się studia. Większość osób, która zapisuje się na studia pracuje. Dlatego chcemy by miały wgląd
w terminy 10 zjazdów studiów jak najwcześniej, tak by móc połączyć studia z obowiązkami zawodowymi i prywatnymi. Staramy się by grafik obejmował jedne zajęcia w miesiącu. Dzięki temu osoby dojeżdżające do Warszawy są w stanie udźwignąć logistykę studiów.
Na studia można zarejestrować się online wcześniej, natomiast opłaty dokonać później.

Gdzie otrzymam informację dotyczącą studiów?

Informacji dot. programu udziela Kierownik Studiów, Liliana Anam, Liliana.Anam [at] csrinfo.org, +48 608 664 812
Informacji dot. rekrutacji udziela Dział Rekrutacji Collegium Civitas, rekrutacja[at]civitas.edu.pl
tel. 22 656 71 89


Partnerzy


Materiały


Informator studiów podyplomowych

Krótki materiał prezentuje najważniejsze informacje dot. studiów. Więcej informacji znajduje się na stronie Collegium Civitas.