Newsletter

Ekspercki newsletter. Sama esencja. Chcę to mieć!

17.10.2016

Czego nauczyli się studenci II edycji studiów Manager CSR?

Czego nauczyli się studenci II edycji studiów Manager CSR?

Chcesz wiedzieć co było najbardziej przydatne i czego nauczyli się studenci II edycji studiów podyplomowych ? Goście, zajęcia, inni studenci, nawiązanie kontaktów? Przeczytaj artykuł.

W tym artykule przeczytasz o tym, co najbardziej cenili sobie na studiach studenci II edycji. Pytanie „Co było dla Ciebie najważniejsze/najbardziej przydatne z tego czego się nauczyłaś/nauczyłeś podczas studiów?” zadano im na ostatnim zjeździe.

Przed nami III edycja studiów Manager CSR, która rozpoczyna się 26 listopada 2016 i trwa dwa semestry do 9 lipca. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu (za wyjątkiem stycznia) w sobotę i niedzielę w siedzibie Collegium Civitas w Pałacu Kultury i Nauki. Na stronie studiów znajdziesz informacje o harmonogramie, wykładowcach itp. Poniżej informację o tym, co cenili sobie na studiach studenci II edycji.

Mamy nadzieję, że pomoże Ci to w podjęciu decyzji o przyłączeniu do III edycji studiów.


Studia spełniły moje oczekiwania. Dowiedziałam się co to jest CSR, jakie są jego drogi, meandry… Wiedza, która została nam podana dotyczyła wielu zagadnień i tematów różnorodnych. Ważne było dla mnie zaangażowanie prowadzących. Na żadnych ze zjazdów nie miałam poczucia nudy i bezcelowości siedzenia w jednym miejscu kiedy na zewnątrz świeciło słońce. Zdaję sobie sprawę, że teraz po zakończeniu to ode mnie zależy jak tą wiedzę wykorzystam i tu się pojawiają schody. Ale może metoda małych kroczków pomoże?


Jak myśleć o CSR w firmie, jak planować projekty CSR, jak je wdrażać. Generalnie studia były inspirujące. Wartością dodaną były zdecydowanie osoby, które tu spotkałam. Oprócz wiedzy o CSR bardzo wiele informacji mogłam odnieść do siebie jako menedżer i swoich kompetencji. W ciągu roku przyszły mi do głowy nowe, kreatywne pomysły. Tak więc było bardzo open-minded.


Uzyskanie, usystematyzowanie wiedzy z obszaru CSR, poznanie osób zaangażowanych w CSR, wizyty osób budujących strategie w innych firmach, ciekawe zadania, nauka mapowania interesariuszy, ciekawy tryb studiów


Nawiązanie znajomości, miejsca gdzie mogę dotrzeć do potrzebnych materiałów, dowiedzenie się czym jest CSR


Najcenniejszym elementem były spotkania z gośćmi, którzy byli doświadczonymi osobami w dziedzinie CSR. Jestem również zadowolona, iż nie było nudy na studiach, na zajęcia przychodziłam chętnie. Najbardziej wartościowe było szerokie spojrzenie czym jest CSR, zajęcia były dla mnie „ogólnorozwojowe” i nie wiem jak dokładnie zrobić raport, ale wiem gdzie szukać takich informacji.


Studia dały mi możliwość spojrzenia na obszar CSR kompleksowo, pozwoliły dotknąć wielu obszarów i zagadnień jakie składają się na pełne podejście do tematu. Spojrzenie na różne kompetencje które mam, których mi brakuje, a które są niezbędne do wdrażania CSR w firmie. Ważnym atutem studiów jest wejście w świat CSR w Polsce, wspólne konferencje, spotkania i wizyty gości nadały „twarzy” CSRowi. Poznałam wiele ciekawych ludzi dzięki tym studiom.


Inspirujący goście, ważne tematy, przystępny sposób przekazywania wiedzy, forum wymiany idei i przekazywania dobrych przykładów, wymiana kontaktów


praktyczne informacje, goście, narzędzia,  spojrzenie na temat z różnych stron, perspektyw itp., wsparcie, pomoc w razie wątpliwości itd., profesjonalne prowadzenie zajęć, zarządzanie procesem i grupą


Usystematyzowanie/uporządkowanie wiedzy, wymiana doświadczeń/różni goście i ich praktyki, temat ryzyk i zarządzania nimi


Usystematyzowanie zakresu (merytorycznego) tematów związanych z wymaganiami, aby być menedżerem CSR; poznanie tego zakresu poprzez spotkania z ciekawymi osobami czy fachowcami, którzy mają sukces i doświadczenia w tej dziedzinie/zawodzie; możliwość wymiany doświadczeń i praktyczne podejście do tematów


Najbardziej przydatne dla mnie były zajęcia z prelegentami, którzy opowiadali o CSR w praktyce. Fascynujące były też zajęcia z p. Z Gajewskim i p. T Gasińskim – podczas zajęć było bardzo dużo przykładów z życia. Bardzo ciekawe było na zajęciach z J. Kacprzak. Warsztaty były super.


Wiedza i zaangażowanie Ewy i Liliany. Bardzo cenne były wszystkie zajęcia, na których były warsztaty.


Zapraszamy na III edycję studiów podyplomowych „Manager CSR”. Rejestracja na stronie Collegium Civitas.